/*! This file is auto-generated */

Kupno i sprzedaż nieruchomości

Planujesz kupno lub sprzedaż mieszkania? Rzetelny pośrednik to jedna z najważniejszych rzeczy, od której powinieneś zacząć.

Reklama

Biuro nieruchomości Wałbrzych

Reklama

Biuro nieruchomości Wałbrzych

Kupno/sprzedaż mieszkania

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Gdy dokonuje się jakieś zakupu na rynku pierwotnym trzeba się zastanowić nad wybraniem konkretnego dewelopera albo spółdzielni mieszkaniowej, od której mieszkanie można kupić. Trzeba zawsze taką decyzję sobie dobrze przemyśleć i sprawdzić jak dany przedsiębiorca funkcjonuje. Można między innymi zbadać jego dotychczasową działalność, aby wybrać tego najlepszego. Zakup mieszkania w spółdzielni Kupno mieszkania to oczywiście bardzo duży wydatek, dlatego trzeba poprzedzić taki zakup rzeczową analizą. Będzie ona dotyczyła lokalizacji obiektu czy wielkości, ale ważne powinny być dla nas również takie kwestie jak posiadanie norm bezpieczeństwa, certyfikatów, które będą decydować o tym czy taki budynek rzeczywiście będzie można kupić bez większych obaw.

 

Warto sprawdzić nawet to na jakim podłożu powstała dana nieruchomość. naprawdę trzeba brać pod uwagę wiele ważnych informacji, dlatego powinno się także szukać wiedzy o deweloperach z pewnych źródeł. Taką pewną wiedzę da nam informacja pozyska w Polskim Związku Pracodawców Budowlanych. Wydaje on między innymi certyfikat dewelopera, który będzie wydawany jedynie rzetelnym i dobrym firmom, które działają w obrocie nieruchomościami w naszym kraju. Przez taki dokument będziemy mogli ocenić, że dany deweloper jest na dobrym poziomie i rzeczywiście będzie w stanie spełniać nasze oczekiwania. Działania, które podjęte zostały przez Związek Pracodawców Budownictwa doprowadziły do tego, że obecnie można już sprawdzić jakie firmy działają na naszym rynku i jakim rzeczywiście warto zaufać. W tej chwili mamy już pewną grupę bardzo dobrych, sprawdzonych deweloperów, którzy działają na rynku od lat i świadczą usługi na wysokim poziomie. Firmy takie sprawdzone są już pod kątem prawnym, finansowym i formalnym, dzięki czemu będzie można powiedzieć, że ich ocena naprawdę jest rzeczowa i pełna. Co na to wszystko ustawa Warto także zauważyć, że obecnie kodeks cywilny zauważa, że jeśli strony w umowie nie postanawiają inaczej to osoba, która przekazuje nieruchomość nie będzie ponosiła odpowiedzialności za jej wady. Wyłączenie odpowiedzialności będzie obejmować również te roszczenia, które są aktualne przy wadzie nieruchomości jako rzeczy oznaczone co do tożsamości.

 

Takie wyłączenie będzie również odnosiło się do odpowiedzialności odszkodowawczej. Dla kupującego jest to ważna sprawa, ponieważ może się okazać, że otrzyma nieruchomość, która ma jakieś wady a uzyskanie pomocy od dewelopera okaże się w tym przypadku bardzo trudne. W związku z tym dobrze powinno się sprawdzać sprzedającego, by sięgać jedynie po sprawdzone firmy, które działają na odpowiednio wysokim poziomie i podejmują działania, które nie będą prowadziły do oszukiwania kupujących. Nieuczciwe praktyki niestety dotyczą obecnie praktycznie każdej branży, dlatego trzeba na nie szczególnie uważać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *