/*! This file is auto-generated */

Kupno i sprzedaż nieruchomości

Planujesz kupno lub sprzedaż mieszkania? Rzetelny pośrednik to jedna z najważniejszych rzeczy, od której powinieneś zacząć.

Reklama

Biuro nieruchomości Wałbrzych

Reklama

Biuro nieruchomości Wałbrzych

Narzędzia geodezyjne

Mapa do celów projektowych

Mapa do celów projektowych to jeden z rodzajów map geodezyjnych. Jej utworzenie powinno się zlecić geodecie, który będzie uprawniony do realizacji takich usług. Czym będzie taka mapa i w jakich okolicznościach staje się ona niezbędna możecie dowiedzieć się z naszego artykułu. Mapa do celów projektowych rozporządzenie To jak powinny być realizowane mapy do celów projektowych zostało dokładnie określone w rozporządzeniu przygotowanym przez Ministra Gospodarki Przestrzennej oraz Budownictwa, który odnosiło się do zakresu i rodzaju opracowań kartograficznych oraz czynności geodezyjnych w budownictwie.

 

Zgodnie z tym rozporządzeniem mapa do celów projektowych to takie opracowanie kartograficzne, które będzie niezbędne od przygotowania projektu budowlanego. Będzie to oznaczać, że takich mapek będziemy potrzebowali między innymi, gdy chce się otrzymać pozwolenie na budowę czy uzyskanie warunków zabudowy. Mapa taka powinna być dołączona do projektów budowlanych. Trzeba zaznaczyć, że na treść takiej mapy będzie wpływało między innymi to jak ona powstaje. Jest to geodezyjne opracowanie kartograficzne, które powinno powstawać w oparciu o mapę zasadniczą. Mapa do celów projektowych powinna obejmować położenie obiektów i szczegółów. Poza terenem, na którym będzie realizowana inwestycja powinna zawierać jeszcze około 30 metrów wokoło tego terenu. Mapy do celów projektowych Każda mapa do celów projektowych powstawać będzie w oparciu o mapę zasadniczą. Opracowanie takiej mapy powinno się kierować w kilku etapach. Po pierwsze geodeta musi zająć się aktualizacją mapy zasadniczej. Pierwsze prace zgłoszone z aktualizacją takiej mapy muszą zostać zgłoszone do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Po zgłoszeniu takich prac będą udostępnione materiały, na podstawie których rozpocznie się przygotowywanie pomiarów w terenie. Gdy już uda się skompletować operat geodezyjny będzie można poddać go kontroli w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Po tym jak będzie to zrealizowane sporządza się mapę do celów projektowych, która ma albo formę analogową albo cyfrową. Format mapy oraz ilość kopii zależna jest od potrzeb klienta.

 

Musi to być związane z ustaleniami przy przyjęciu zlecenia. Jakie informacje są niezbędne do rozpoczęcia prac nad mapką do celów projektowych? Klient przede wszystkim musi wskazać miejsce firmie geodezyjnej i obręb ewidencyjny oraz numer działki. Cenę takiej mapy ustala się indywidualnie i będzie się ona wahała od 500 do około 1000 zł. Czynnikami, które będą to warunkowały jest wielkość działki oraz to ile kopii ma być przygotowanych. Czas realizacji będzie raczej krótki i nie powinien przekroczyć 6 tygodni. Dużo może zależeć od tego z jaką wydajnością pracować będzie Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *