/*! This file is auto-generated */

Kupno i sprzedaż nieruchomości

Planujesz kupno lub sprzedaż mieszkania? Rzetelny pośrednik to jedna z najważniejszych rzeczy, od której powinieneś zacząć.

Reklama

Biuro nieruchomości Wałbrzych

Reklama

Biuro nieruchomości Wałbrzych

Narzędzia geodezyjne

Mapy geodezyjne

Mapę geodezyjną i jej pojęcie można tak naprawdę rozumieć bardzo szeroka. Jeśli weźmie się pod uwagę definicję to będzie ona określała w ten sposób opracowanie kartograficzne, które dzieli się na wiele rodzajów oraz typów. Z prośbą o wykonanie takiej mapy klienci często zgłaszają się do różnych firm geodezyjnych. Musimy jednak pamiętać, że mapy takie są mocno zróżnicowane i dlatego można je dzielić ze względu na treść czy zasięg takiego opracowania, przeznaczenie oraz formę.

 

Jedynie precyzyjne określenie wymagań sprawi, że geodeta będzie w stanie przygotować taką mapę na jakiej rzeczywiście będzie nam zależało. Jakie mamy wyróżniamy oraz gdzie można się zapoznać z nimi? Warto wiedzieć na ten temat nieco więcej. Geodezyjne mapy Mapy geodezyjne można obecnie podzielić według kilku kryteriów. Gdy chodzi o treść to wyróżnia się mapy ogólnogeograficzne oraz tematyczne. Te pierwsze ze względu na swój charakter są nośnikiem ogólnych i bardzo prostych danych. Natomiast mapy tematyczne poświęcone są już konkretnemu zagadnieniu i dlatego przygotowywane są one w dużo bardziej szczegółowy sposób i przedstawiają wybrane zjawiska. Z uwagi na swoje przeznaczenie mapy mogą wykorzystywać również mapę zasadniczą, która będzie obejmować swoim zasięgiem terytorium całego kraju. Mapy, które będą obejmować całą Polskę prowadzone są przez Powiatowe Ośrodki Dokumentacji Geodezyjnej oraz Kartograficznej. Prowadzą one swoją dokumentację właśnie w postaci mapy zasadniczej. Inną postacią będzie przygotowanie mapy do celów projektowych. Jest to element, który będzie niezbędny, gdy będzie chciało uzyskać się pozwolenie na budowę. taka mapa powstaje na bazie takiej, która pobrana jest z ośrodka mapy zasadniczej. Do innych jeszcze typów należy zaliczyć mapę inwentaryzacyjną. Wykonuje się ją przede wszystkim już po tym jak będzie zrealizowany projekt budowy domu czy przyłącza sieci uzbrojenia. Mapa powykonawcza będzie konieczna do tego, by zgłosić jakiś budynek do użytkowania. Mapy geodezyjne działek mogą mieć dodatkowo postać cyfrową albo analogową. Mapy geodezyjne online W sieci można podzielić mapy geodezyjne na kilka różnych rodzajów. Najbardziej popularne będą takie mapy, które mają charakter satelitarny. Udostępniane są one przez Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej oraz Kartograficznej.

 

Wykonując przy pomocy portalu geodezyjne mapy Polski i służą do przybliżonej identyfikacji działki czy oszacowaniu jej powierzchni. Udostępnione w ten sposób informacje nie mogą się więc stać podstawą do podejmowania decyzji czy czynności urzędowych, które będą stanowić część procedury podziału nieruchomości czy uzyskiwania pozwolenia na budowę. Udostępnienie takich map ma przede wszystkim za zadanie ułatwienie ludziom znalezienie konkretnej nieruchomości. Jak czytać mapy geodezyjne? Udostępniane mapy mają jednolite oznaczenie, które jest opisane w specjalnie przygotowanej instrukcji K-1. W przypadku pozyskania podstawowych danych system powinien pomóc nam wyszukać taką mapę, która będzie nam potrzebna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *